ЯК ВПОРАТИСЯ З НАПРУГОЮ ТА СТРЕСОМ ПЕРЕД ЗНО 2019?

Стільки енергії пішло на підготовку до ЗНО, але в останні дні перед іспитами мізки все одно наче закипають, реагуючи на стрес. Пропонуємо декілька порад для майбутніх абітурієнтів, до яких варто придивитись уважніше вже зараз, коли залишилося трохи меньше місяця до ЗНО.

 

ЗНО – це лише один із етапів, а не все життя.

 

ЗНО — важливий іспит, але він не може відображати всього потенціалу, не може вмістити й оцінити всю твою глибину. Пам’ятайте, що це важливі, але все-таки цифри. І будь-яка оцінка в житті — це не увесь ти. А в самому іспиті закладене те, з чим абсолютно можна впоратися. Згадуючи цю просту істину, твоя напруга буде зменьшуватись.

 

Тренуйся!

Перед ЗНО варто виконувати якнайбільше тестів — просто заради тренування. Не можна навчитись добре вирішувати тести, не виконуючи їх самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки призводять до знайомства з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід — самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування. Спеціально розроблені тести ЗНО з основних предметів шукай тут: https://200baliv.org/

 

Думай тільки про поточне завдання!

Коли ви бачите завдання тесту, забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання.

Ця установка дає вам та іншим безцінний психологічний ефект — забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання — це шанс набрати бали.

 

Слідкуй за режимом дня!

Сон – не менше 8 годин. Якщо відчувається потреба, можна дозволити собі поспати довше на вихідних.

 

Розумові навантаження треба чергувати з фізичними вправами та відпочинком.

Щогодини треба робити 10-15 хвилинні перерви на активний відпочинок: встати, походити, зробити кілька рухів, нескладну роботу по дому.

Не забувай про продукти-антидепресанти та ті, що допомагають долати стрес. Це, зокрема, волоські горіхи, продукти, що містять кальцій, шоколад, полуниці, капуста, цитрусові.

 

Будь впевнений у собі!

У будь-якому професійно підготовленому тесті чимало завдання. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду.

Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто багато помилок і просто завалили тест, пам’ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з’ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний.

 

Де готуватись до ЗНО? 

У форматі онлайн підготуватися до ЗНО можливона платформі 200baliv.org. За допомогою тестів до кожного уроку ви зможете інтенсивно повторити всю програму навіть за декілька тижнів, а «прогалини» надолужити за допомогою відео- та аудіоуроків. Гарантуємо ваш хороший результат!

 

Пам’ятайте, що складання ЗНО – це лише одне з випробувань у житті!

Будьте впевнені у своїх силах, і ви складете тест на високий бал!