Як подолати хвилювання перед ЗНО

Наближається дата пробного ЗНО – 1 та 8 квітня. Це перша спроба, яка дуже важлива для кожного абітурієнта, і не стільки в аспекті, який бал він отримає, а те, як кожен навчиться долати внутрішні хвилювання, зможе зосередитися і продемонструвати знання на результат.

Хочемо висловити кілька порад, на що звернути увагу, щоб зняти хвилювання. У цьому питанні важлива співпраця дорослих і дітей.

Одразу застерігаємо від прийняття заспокійливих, вони знижують реакцію і можуть викликати сонливість. За статистикою близько 23% абітурієнтів зазначали, що їм не вистачило відведеного часу на ЗНО. Одна із причин – заспокійливі.

Є кілька способів налаштувати себе на ЗНО. Але спочатку замислитесь і дайте відповідь на питання – чому Ви хвилюєтесь?

Питання здається дуже простим, але чесні відповіді на нього – перший крок для вирішення проблеми. Отже, складіть повний список своїх хвилювань, коли Ви замислюєтесь над складанням тестів.

1. Вас хвилює, як відбуватиметься тест?

Ваші викладачі в школі, репетитори і старші друзі вже розповідали Вам про всі особливості. Але, якщо Ви маєте найменші питання: наприклад: як знайти аудиторію і своє місце в ній? Задайте їх ще раз. Вам допоможе дієва психологічна вправа, яку можете пройти подумки або промалювати на папері. А саме: проговоріть із знайомими, які вже здавали ЗНО, повністю їх день – від моменту, коли вони лягли спати напередодні до моменту здачі виконаної роботи і виходу із приміщення. Пройшовши подумки всі деталі, зупиніться на кожному кроці, запам’ятайте свої відчуття, у Вас не повинно залишитись жодного подразника чи незрозумілого кроку – Вам стане спокійніше, Ви відчуєте себе більш підготовленим. Зможете закріпити все почуте на власному досвіді, пройшовши пробне ЗНО. У Вас все вийде!

2. Хвилює можливість «провалити» ЗНО?

Не потрібно на цьому концентрувати Вашу увагу. Перше, на ЗНО виносяться всі питання, які Ви вивчали за шкільною програмою. Друге, Ви готувалися до проходження тестів з учителем, репетитором або з нами на www.200baliv.org Отже, Ви пройшли всі теми і перевірили рівень їх засвоєння на тестах. Саме такі тести, з якими Ви вже знайомі із сайту www.200baliv.org, Ви будете проходити під час складання ЗНО 2017. Якщо Ви тренувалися, Вам достатньо зайти, сісти, сконцентруватися, сказати собі: «Я все це вже проходив багато разів і тут для мене немає нічого нового», і розпочати виконувати завдання. Не думайте, що Ви на іспиті, Ви на тренажері, який показує Ваш особистий результат. Він буде подібний до того, який Ви отримуєте, проходячи тести на нашому сайті.

3. Не впевнені, що добре оволоділи всіма необхідними знаннями?

Звичайно, кожна людина має свої сильні і слабкі сторони. Ви це усвідомлюєте. Спосіб зробити свої слабкі теми сильними – однаковий для всіх. Тренуватися із цими темами більше часу і намагатися розібратися. Не потрібно повторювати все гамузом. Ефективно організуйте повторення за схемою від складних для Вас тем до легких. Приділяйте більше часу на тренування над тим, що Вам дійсно потрібно. Ваша впевненість зростатиме, оскільки Ви звертатиметесь до тем, які Вам добре знайомі.

Проробіть важкі для Вас теми із вчителем, репетитором, або продивіться відеоуроки від наших професійних репетиторів на сайті www.200baliv.org стільки разів, скільки Вам необхідно для засвоєння, і пройдіть тести з цієї теми до отримання  максимального для Вас результату.

Ми спеціально продумали можливість побудови Вашого особистого графіку результатів підготовки, який дозволяє безпомилково побачити, яка тема ЗНО потребує Вашої особистої уваги і організувати дієве повторення необхідного особисто для Вас матеріалу.

4. Декілька дихальних вправ, які дозволять заспокоїтися і взяти себе в руки. Спробуйте їх протягом останніх 76 днів до ЗНО, відповідаючи на уроках, а потім повторіть їх перед складанням тесту.

Протистресове дихання:

- Зробіть глибокий повільний вдих через ніс, затримайте дихання, порахувавши до 4-х, зробіть повільний видах. Повторіть вправу 7 разів, концентруючи свою увагу на спогадах про свій кращий результат. Ви його вже досягали і зараз для Вас не проблема це повторити. Можете робити цю вправу із закритими очима.

- Дихайте повільно і глибоко животом. Уявіть, що Ви надуваєте кульку і спускаєте її. Якщо при цьому Ви покладете руки собі на живіт – Ви зможете краще контролювати процес. Повторіть 7 – 10 разів. 

5. Налаштуйте себе позитивно. Ви здатні це зробити! ЗНО – це та сама контрольна робота, яку Ви писали 1000 разів за час навчання в школі.

Успіхів Вам і до зустрічі в університеті на бюджеті!