Типові помилки ЗНО з історії України у 2017 році та шляхи їх уникнення

8 квітня 2017 році відбудеться пробне ЗНО з історії України.

Робота складатиметься з 2-х частин і налічуватиме 60 завдань: 30 – «Історія України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.» і 30 – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.». На її виконання відводиться 150 хвилин.

Ми проаналізували типові помилки учасників попередніх років і з’ясували труднощі, з якими вони стикалися. Найбільші проблеми пов’язані із розпізнаванням пам’яток образотворчого мистецтва і архітектури. Наприклад: пам’ятку архітектури Львова, зображену на фото, пов’язали із життєдіяльністю міської громади поляків, хоча правильна відповідь – вірмен (24,15% визначили правильно).  

Зрозуміло, що важко впізнати архітектурну пам’ятку, яку ти в кращому випадку бачив декілька раз у житті або й не бачив взагалі. Враховуючи, що історія України налічує десятки тисяч таких об’єктів, які неможливо повною мірою запам’ятати,  на нашому порталі www.200baliv.org у відеоуроках і тестах ми надали повний перелік пам’яток образотворчого мистецтва і архітектури, що виносяться у 2017 році на перевірку. Переглядаючи, зверніть увагу на ті, які Вам не знайомі, або важко упізнаються. Знайдіть їх в інтернеті, скопіюйте і винесіть на окремий лист, підписавши назви. Інколи проглядайте свої нотатки. Побудувавши роботу таким чином, у Вас не виникатиме труднощів із цими питаннями.

У більше, ніж 50% учасників не сформовані навички встановлювати причинно-наслідкові зв’язки і вміння працювати з історичними документами різного змісту. Наприклад, на питання,  що стало результатом прийняття козаками умов, висунутих царським урядом: «…Жити запорожцям у місцях, де розорено в 1709 році їхнє житло. Користуватися їм промислами… Зберігати їм вірність престолу російському… Бути їм в залежності від головнокомандуючого генерала в Малій Русі визначеного…»?, правильну відповідь -  заснування Нової (Підпільненської) Січі – обрали лише 27,6% учасників тестування. Переважна більшість обрала відповідь – утворення Малоросійської колегії. Хоча, якщо проаналізувати текст завдання, зрозуміло, що йдеться про нові умови існування, які прийняли козаки від царського уряду. Наші експерти підібрали повний перелік історичних цитат, які виносяться на ЗНО 2017 року. Проглядаючи відеоурок із цитатою, яка викликає у Вас труднощі, натисніть на паузу, замислитесь, чому саме цю цитату обрали для характеристики історичної події. Підключайте логічне мислення. Таким чином Ви не лише позбавитеся труднощів при роботі із історичними документами, а й краще знатимете і розумітимете історію України.

На недостатньому рівні продемонстровані навички роботи із історичними картами. Середній показник правильних відповідей трохи більше 30%.

Традиційно складними є завдання на встановлення послідовності. Наприклад завдання: Установіть послідовність утворення органів державної влади. А. Рада міністрів Української Держави Б. Рада народних комісарів Української Соціалістичної Радянської Республіки В. Державний секретаріат Західноукраїнської Народної Республіки Г. Генеральний секретаріат Української Центральної Ради. Правильну відповідь: Г.А.В.Б., надали лише 8,88% абітурієнтів.

На жаль, рівень проходження тестів ЗНО з історії України залишається вкрай низьким. Програма 11 класу не дозволяє вчителям організувати повторення великого об’єму матеріалу, який виноситься на перевірку, оскільки вчитель історії відповідно до програми знайомить дітей із новими історичними періодами, що також виносяться на тестування.

Але здати ЗНО з історії України на максимальний бал цілком можливо. Наш проект www.200baliv.org дозволяє кожному користувачу, пройшовши 55 відеоуроків, пройти повну програму 2017 року. Щоб максимально ефективно використати час, який залишився на підготовку, прослуховуйте аудіоуроки по дорозі до школи, на прогулянці. Це займатиме у Вас до 15 хвилин, але ефект  буде помітним.

У деяких краще працює зорова пам'ять, ніж слухова. Ми врахували цю особливість. Наші уроки супроводжуються презентаціями, які містять всю важливу інформацію. Метод поєднання аудіо і візуальної подачі матеріалу дозволяє на 67% збільшити ефективність запам’ятовування  матеріалу, ніж використання одного із цих методів.

Спробуйте підготувати або повторити окремі теми, які викликають у Вас найбільші труднощі із нами до 8 квітня 2017 року. Ви зрозумієте з якою легкістю згадуєте необхідну для засвідчення своїх знань інформацію вже на пробному ЗНО.

Історія України на максимальний бал із проектом www.200baliv.org – це ефективно витрачений час. Ми допоможемо вступити на бюджет до омріяного ВНЗ.

Успіхів!