1 квітня випускники 2017 року спробують вперше виконати тестові завдання на пробному ЗНО з української мови та літератури. Переконані, що під час весняних канікул вони збільшили час на підготовку до тестування з обов’язкового предмету. Окрім цього, доречно проаналізувати, які ж завдання з попередніх років виявилися лідерами за неправильними відповідями.
Нагадаємо, тестові завдання складені так, щоб перевірити рівень застосування набутих учнями знань і умінь при виконанні практичних завдань у вигляді тестів та за результатами написання твору на задану тему.
Проаналізувавши результати тестування попередніх років, виявили, що найбільше помилок минулорічні випускники зробили в наступних тестових завданнях: «установіть відповідність між фразеологічними антонімами»; «уподібнення приголосних відбувається в кожному слові рядка»; «позначте рядок, у якому всі прийменники пишуться через дефіс»; «через дефіс треба писати всі прислівники рядка»; «усі складні слова написані правильно в рядку»; «виділене слово вжите в невластивому йому значенні в реченні»; «подвоєння літер в усіх словах відбувається у рядку»; «розділові знаки».
Оскільки до 1 квітня залишилось менше тижня, а хвилювання з кожним днем зростає, порада від професійних психологів і репетиторів проекту www.200baliv.org - не намагайтеся повторити всі теми за ці декілька днів, а продовжуйте підготовку за графіком.
Варто лише додатково декілька разів пройти тести до тем, що викликали найбільші труднощі у абітурієнтів минулих років. 1. Правопис прислівників (через дефіс, окремо). 2. Складні слова (разом, окремо). 3. Подвоєння букв. 4. Будова слова. 5. Фразеологія. 6. Лексикологія. 7. Розділові знаки в простому та складному реченні.
Ми радимо діяти за зручним алгоритмом, який запропонували репетитори з середнім балом 190+: на нашому сайті пройдіть тести зі складної теми (15 хвилин) – у разі необхідності прогляньте відео (15 хвилин) – пройдіть тести повторно (до 10 хвилин).
Тести й відео інтенсив на проекті www.200baliv.org розроблені за програмою 2017 року. Це дозволяє уникнути хаотичного повторення, оскільки Ви самостійно обираєте тему і виконуєте тестові завдання з урахуванням часу, відповідно до вимог, за якими будуть перевіряти Ваш рівень знань екзаменатори.
Не забувайте, що Ваше головне завдання на пробному ЗНО – пройти процедуру від своєчасного заходу в аудиторію до здачі тестової роботи самостійно. Це дозволить зняти хвилювання, оскільки Ви матимете повне уявлення про те, як це відбуватиметься на основній сесії 23 травня цього року.
На пробному тестуванні перевіряйте свої знання ретельно з тих тем, які Ви вже повторили самостійно, зі своїм викладачем, або на нашому унікальному тренажері з підготовки до ЗНО.
Звертаємо Вашу увагу, що завдання «Власне висловлювання», т.т. твір, у попередні роки оцінювалось мізерними балами. Це пов’язано не лише із низьким рівнем оволодіння випускниками орфографічних і пунктуаційних правил, а й з ненаведенням учасниками тестування цитат, прикладів із власного чи історичного досвіду. На нашій сторінці Facebook ми викладаємо влучні короткі цитати з курсу літератури, які не лише знадобляться при проходженні тестів, а й можуть бути використані у вигляді цитат при написанні твору. Звертайте на них увагу – вони стануть у нагоді.
На жаль, лише 5,15% абітурієнтів у 2016 році отримали 4 бали із 4 можливих за орфографічні і пунктуаційні навички, продемонстровані при написані висловлювань. За лексичні та стилістичні такий бал отримали ще менше, а саме 2,42% учасників ЗНО 2016 з української мови та літератури.
Серед літературних авторів і творів, на які потрібно звернути увагу, радимо додатково проглянути «Слово про похід Ігорів», оскільки у 2016 році були допущенні помилки із визначенням персонажів і подій твору. А от з усною народною творчістю проблем майже не виникало.
У 2016 році рядки з вірша Г. Сковороди «Delibertate» 31,6% абітурієнтів переплутали із «Засвіт встали козаченьки», мабуть тому, що поруч була розміщена ілюстрація пам’ятника Б.Хмельницького. На нашу думку, це пов’язано із недостатнім вмінням проаналізувати тексти і зрозуміти, що мова у вірші Г.Сковороди йде про видатного українського діяча, а не про простого козака, який йде у військовий похід у козацькій пісні.
Ця ж причина призвела до наступних помилок: майже 34% приписали вислів Кирила Тура («Чорна Рада») - Яремі Галайді («Гайдамаки»); 36,6% замість твору М.Хвильового «Я (Романтика)» вказали новелу М. Коцюбинського «Цвіт яблуні»; 30,9% переплутали характеристику Грицька Бобренка з Іваном Іскрою; 37,5% вважали, що мова йде про кіноповість О.Довженка «Україна в огні», коли йшлося про «Подвійне коло» Ю.Яновського.
На жаль, результати тестових завдань із літератури засвідчили, що значна кількість випускників не володіє знанням текстів програмних творів, хронологією їх написання, теоретико-літературними поняттями.
Відеоуроки з літератури проекту www.200baliv.org супроводжуються текстовими презентаціями, цитатними характеристиками герої, теоретичними поняттями – всім тим, що відповідно до програми ЗНО 2017 виноситься на тестування. Радимо запам’ятовувати наданий матеріал, в якому враховані всі помилки абітурієнтів попередніх років. Наша система дозволить не лише збільшити Ваш особистий результат, а й посилить можливість вступити на бюджет до омріяного ВНЗ.
Ми в Вас віримо!