Метод Фейнмана у підготовці до ЗНО: три кроки, які дозволять швидко освоїти будь-який предмет

Річард Фейнман - лауреат Нобелівської премії з фізики, який сформулював алгоритм навчання, що допомагає швидше і глибше розібратися в будь-якій темі.

Метод Фейнмана працює скрізь, він складається із трьох кроків і до смішного простий. Сьогодні 10 абітурієнтів проекту www.200baliv.org, за нашою рекомендацією, використовують метод Фейнмана при підготовці до ЗНО. Вони засвідчують, що пам’ятають 80% від матеріалу, який проходили на сайті ще в вересні, почали набагато швидше засвоювати новий матеріал, оцінки за контрольні роботи не бувають меншими за 10 балів.

Крок 1. Навчіть цьому дитину

Візьміть чистий аркуш паперу і напишіть тему, що хочете вивчити, наприклад: Чергування приголосних звуків. Запишіть, все що Вам відомо із цієї теми, але так, якби Ви її пояснювали дитині приблизно десятирічного віку. Більшість викладачів використовують професійну лексику, насичену складними термінами при поясненні матеріалу.  Спробуйте записати ідею від початку до кінця простими словами, які в змозі зрозуміти діти. Якщо Ви докладете зусиль, зможете чітко зрозуміти, де у вас прогалини.

Крок 2. Повторіть

У першому кроці Ви неминуче зіткнетеся з пробілами в Ваших знаннях: десь Ви забули щось важливе (наприклад виключення), не змогли пояснити або було складно поєднати поняття. Це важливо - Ви відкрили край своїх знань. Звідси починається навчання. Тепер Ви знаєте, в чому прогалина: поверніться до вихідного матеріалу, прогляньте Урок 5.6 на сайті www.200baliv.org і вивчіть його, поки не зможете пояснити його простими словами повністю і без прогалин.

Крок 3. Організуйте і спростіть

Тепер у Вас є рукописний конспект. Перегляньте його і переконайтеся, що помилково не вписали туди який-небудь професійний термін. Складіть на основі конспекту просту розповідь. Прочитайте її вголос. Якщо пояснення не виглядає простим або звучить дивно, це ознака того, що Ваші знання все ще потребують доопрацювання.

Крок 4 (необов'язковий). Поділіться знаннями

Якщо Ви хочете бути впевненим у своєму розумінні, поділіться своїм знанням із ким-небудь (ідеально, якщо цей хтось дуже погано розбирається в предметі або якщо він - дитина). Кращий тест на знання теми - здатність передати її іншій людині. Або пройдіть тести до Уроку 5.6, результат яких, продемонструє, що Ви засвоїли матеріал теми на +90%!!!!!

Всім, хто вважає, що така підготовка забирає велику кількість часу, рекомендуємо скористатися методом Фейнмана при вивченні поточного матеріалу випускного класу, який виноситься на ДПА або ЗНО. Ви зрозумієте, що знання, засвоєні у такий спосіб, не викликатимуть труднощі при проходженні тестів.