Чи можливо підготуватися до ДПА і ЗНО за один місяць? Корисні поради!

Якщо Ви належите до випускників, які залишили підготовку до ДПА і ЗНО на крайню чверть навчального року, але зрозумівши об’єм матеріалу, що потребує повторення, захвилювалися, у такому випадку ці поради для Вас.

Можемо Вас підбадьорити! По-перше, Ви не один! Таких випускників, які залишають важливу підготовку наостанок  - більше 37% від загальної кількості тестованих. За твердженнями психологів, це особливості психологічного типу. Є люди, які планують свої справи заздалегідь, складають плани реалізації, а є такі, що залишають все на останній день. Саме тим, що засіли за підготовку у квітні, наші поради, як правильно розпорядитися часом, що залишився.

Професіонали рекомендують тренуватися на подібних тестах, щоб Ви звикли до формату тестування. І обов’язково засікати час: Вам необхідно визначити, скільки часу витратити на кожне питання, щоб встигнути набрати якомога більше балів.  У підготовці важливі системний підхід і мотивація. Отже, оберіть для себе за мету 200 балів, складіть графік своїх занять. Кожного дня виділяйте  час на підготовку і контролюйте успішність своїх результатів. Радимо вибрати ресурс www.200baliv.org , на якому тести за програмою 2017 року Ви проходите з прив’язкою до часу. Таймер відраховує хвилини, що передбачені на виконання завдань.

Щоб успішно скласти ЗНО з української мови необхідно розбиратися в деталях, особливо в тестах з української літератури, - необхідно зазначати жанр твору, імена і характеристики персонажів. Весь матеріал, що виноситься на тестування є на www.200baliv.org Радимо проглядати його до кожної з тем, використовуючи презентаційні таблиці, розроблені до кожного уроку. Ви маєте можливість прослуховувати аудіоуроки з літератури дорогою до школи. Це дозволить зекономити час на підготовку. Радимо розпочати із фольклору і давньої літератури, а потім поступово перейти до сучасної літератури. Ви вже не встигнете прочитати твори у повному обсязі, але скорочений зміст прочитати необхідно. Потрібно також запам'ятати знакові дати в історії української літератури.  Найбільше випускників хвилюють завдання з цитатами, коли потрібно, наприклад, встановити автора. Звичайно, людина не може  знати напам'ять всі твори, але в кожній цитаті є підказка, потрібно її віднайти і скористатися. Зверніть особливу увагу на питання з теорії літератури. Всі ці особливості тестування враховані в наших уроках з української літератури. Щоб легше запам'ятовувалося, найважливіше виділено іншим кольором у таблицях, що супроводжують відеоуроки, і подано окремо в презентаціях для перегляду.

А от з тестовими завданнями з української мови інший підхід. Матеріал краще засвоювати за розділами: фонетика, морфологія, синтаксис. Фонетика у доступній формі роз’яснена  в експрес відеоуроках, які враховують всі типи завдань, складені для перевірки знань із цього розділу: правильний наголос, кількість букв і звуків, позначення звуків на письмі тощо. Найскладніший розділ – синтаксис. Завдань із синтаксису багато – це і правильна побудова речення, розділові знаки тощо. Підготовку краще будувати за принципом: пройшли теорію, скориставшись експрес відеоуроками, презентаційними таблицями; закріпили пройдене на практиці. Чим більше тестів Ви виконаєте без помилок, тим більше балів отримаєте.

Потрібно також підготуватися виконати письмову роботу у вигляді власного висловлювання. Для цієї роботи існують окремі вимоги, які відрізняються від написання звичайного твору в школі. Всього за висловлювання можна отримати 20 балів: 2 за тезу, 2 за виведення, 2 за аргументи, 4 за конкретні приклади (один з літератури і мистецтва, другий – з життя або історії), 2 за логічність твору, 4 за орфографію і пунктуацію і 4 – за стилістику. Знаючи ці критерії, отримати високий бал не так уже й важко, але потрібно попередньо тренуватися. А якщо написати звичайний твір, навіть без жодної помилки, отримаєте максимум 8 балів.

Якщо Ви складаєте ЗНО з математики. Спочатку відновіть базові знання за програмою 7 класу. Пройдіть експрес відеоуроки на нашому сайті до кожної з тем, а потім розпочинайте виконувати тести. Найскладніший розділ – тригонометрія, він містить близько 40 формул, які треба знати і вміти використовувати. Всі формули доречно розмістити на окремих аркушах А4 і завчити. Повторювати особливо старанно в останні 5 днів напередодні іспиту.

Якщо Ви лише розпочали готуватися, радимо вчити за розділами. Проглянути теорію на сайті www.200baliv.org, яка супроводжується роз’ясненням вирішення ключових прикладів. Після цього пройти тести до теми, щоб закріпити засвоєний матеріал. Приділяйте 2-3 години на підготовку. Буде нелегко, але якщо Ви візьметесь за системну підготовку, зможете набрати достатньо балів, щоб вступити на бюджет.

Наступного разу ми зосередимося на порадах з англійської мови та історії України.