7 лайфхаків для абітурієнта

Ми підготували добірку порад для вступників.

Пароль від електронного кабінету – твоє друге «я»

Запиши його на папірчик і носи біля серденька, щоб не забути. Ще краще – запиши на папірчик і збережи на комп’ютері. Тепер це твоя найбільш відвідувана сторінка: навіть сайт УЦОЯО не зрівняється з нею за кількістю переглядів.

Зареєструй окрему поштову скриньку й пам’ятай, що російські поштові сервіси в Україні не працюють.

Зроби гарну фотку в електронний кабінет

Позаяк ти систематично відвідуватимеш цю вкладку, хоча б щось має тебе в ній тішити. Відкрию секрет: згодом ця світлина опиниться ще й на студентському квитку. Тому шукай стресостійкого фотографа, який витерпить три години твоїх «у мене тут ніс кривий, переробіть».

Перевіряй пріоритетність так, ніби вибираєш бургер у McDonald’s

Омріяний виш і спеціальність відразу позначай найпершим пріоритетом. Тричі перевір назву закладу освіти й чи не глюкнула мишка. Перестрахуйся й подай документи на той самий напрям ще хоча б до трьох університетів.

Заявки готові? Ще раз перевір їхню правильність і натискай «Готово». Молися, щоб у цю ніжну мить не заглючив сервер.

Зроби тисячу й одну копію документів

Проскануй їх і скинь на окрему флешку.

Уже зовсім скоро університет забере в тебе більшість оригіналів. А ще мільйон нервів, кілька років життя й купу грошей на видрук / копії / оплату навчання. Але тобі ще рано про це думати, тому просто копіюй документи. Насолодися цим.

Ходи в електронний кабінет, як по святу воду

24/7, удвічі на день, зранку і ввечері. І що, що результати твоїх страждань будуть відомі не раніш як першого серпня? Коли я відправила заявки й за годину зайшла в особистий кабінет, то не змогла їх знайти у відповідній вкладці. Приблизно тоді я витягла першу сиву волосину за час вступної кампанії. Його величність Сервер любить страждання: мої заявки зникли через глюк. Систематично перевіряй сторінку, щоб уникнути таких сюрпризів.

Важливо: вступ на деякі спеціальності передбачає творчий конкурс. Повідомлення про його дату університет зазвичай «ховає» в опрацьованій заяві. Якби я знала про це раніше, то не витягла б ще одну сиву волосину з голови.

Додай у закладки vstup.info

У другій половині вступної кампанії цей сайт складе гідну конкуренцію твоєму особистому кабінету за кількістю переглядів.

Долучись до груп на кшталт «Типовий абітурієнт»

Там ти можеш дізнатися найсвіжіші новини вступної кампанії, пореготати над мемасиками про тяжке життя абітурієнтів і знайти друзів, з якими тебе об’єднало спільне випробування. До слова, у таких групах легко знайти майбутніх однокурсників.

Літо вступу ти запам’ятаєш як одне з найбільш стресових. Утім, коли побачиш навпроти свого прізвища «зараховано», усі кола пекла поволі забудуться, ніби страшний сон. Тож щасти тобі, до фінішу ще зовсім трохи!